ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов’язковим структурним підрозділом. Протягом 2016-2017 н.р. шкільна бібліотека керувалася основними нормативно-правовими документами: Закони України «Про загальну середню освіту», «Про бібліотеку та бібліотечну справу», Положення «Про бібліотеку навчального закладу».

Завдання що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси інформатизації суспільства зумовлюють зміну функції та статусу бібліотек навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, інформаційне забезпечення освітньо - виховного процесу.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб. Проведено цикл бесід про роль бібліотеки в навчальному процесі і культуру читання. Учні ознайомлені з правилами користування бібліотекою.

/Files/images/правила.jpg

За звітній період фонд бібліотеки школи поповнювався, отримано 1402 екземпляри підручників. Були придбані 27 художніх програмових книг( за вилучені за макулатуру кошти). До бібліотеки записано 420 учнів та 37 працівників школи. Було видано 5311 підручників, 2642 примірників художньої літератури.

/Files/images/книжки.jpg

Протягом року бібліотека брала участь у всіх загальношкільних заходах. Також бібліотека допомагає вчителям та учням початкової школи під час проведення презентацій, тижня і декади початкової школи. Шкільна бібліотека на прохання вчителів підбирає літературу з різних предметів та позакласного читання.

/Files/images/бібліотечні уроки.jpg

Були проведені бібліотечні уроки:

- Як ми читаємо;

- Книга-найкращий мій друг;

- Книга і читання;

- Улюблені літературні герої;

- Книжчина лікарня.

З метою пропаганди літератури, що є в бібліотеці та залученні учнів до читання були проведені такі книжкові виставки:

- Перший раз у перший клас;

- Вічний як народ ( до дня народження Т.Г. Шевченка);

- Дзвони Чорнобиля,

- Козацькому роду нема переводу;

- Державна символіка Батьківщини;

- Мужай, прекрасна наша мово;

- Земля – планета, на якій я живу;

- Наука і життя (до дня науки в Україні).

Протягом року поповнювалися новинками постійно діючі виставки шкільної бібліотеки, такі як: «Світ історії», «Як тебе не любити», «Мовні скарбниці», «Це цікаво», «Світ казок», «Енциклопедії», « В здоровому тілі- здоровий дух», «Тварини - твої друзі» та інші.

Бібліотека періодично інформує педагогічний колектив школи про нові надходження книжок та методичних видань. Діє постійно відновлювана виставка «Новинка», яка користується увагою як учнів так і вчителів.

До 15 вересня 2016 року всі учні школи були забезпечені підручниками. По всіх класах проведені бесіди про бережливе ставлення до книжок.

Протягом навчального року були проведені наступні заходи:

29 вересня до 75-річниці трагедії Бабиному Яру була проведена екскурсія до Меморіального комплексу та година історії «Бабин Яр – дорога смерті»(8-Б клас, класний керівник Хмара Л.М).

/Files/images/Бабин Яр.jpg

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, до Дня захисника України та Дня українського козацтва учні 8-А класу разом з класним керівником Філоненко Р.В. відвідали Музей українського гетьманства на Подолі.

19 жовтня учні 5-А класу (класний керівник Максименко Т.Б.) здійснили історичну мандрівку «Де козак, там і слава» з науковим співробітником музею ім. І.Гончара, Шрамко Богданом, яка відбулася в Бібліотеці для дітей ім. О.Копиленка.

До Дня українського козацтва шкільною бібліотекою був проведений конкурс малюнків та виставка «Козацькому роду нема переводу».

26 жовтня для учнів 7-А, 9-Б класів, які завітали на зустріч з відомою поетесою, письменницею, членом Національної спілки письменників України Галиною Литовченко та провели патріотичну годину, до Дня визволення України, .

У жовтні – листопаді була проведена благодійна акція «Подаруй книгу дітям, позбавленим батьківського піклування», до якої активно долучились учні 1-11 класів. Книги були подаровані дітям дитячого будинку «Малятко».

Бібліотека ініціювала екологічну акцію « Друге життя книги», а саме проведений збір макулатури. За вилучені кошти придбали 17 програмових книг для шкільної бібліотеки.

/Files/images/маккулатура.jpg

1 листопада відбулось засідання Літературної кав’ярні, на яку до шкільної бібліотеки завітали учениці 6-Б класу та завідуюча бібліотекою для дітей ім. О.Копиленка Жарова Л.Б.)

14 листопада відбулась презентація книжок нового українського видавництва «Круговерть». Своєю історією успіху з учнями 11-А класу (класний керівник Сидорчук А.В.) поділились засновники незалежного видавництва зі Львова Тарас Шило та Марія Магура (Бібліотека для дітей ім. О.Копиленка).

Цікавою була зустріч учнів 7-Б класу з відомою українською письменницею Євгенією Пірог.

Учні 5-А класу побували у цікавому історичному екскурсі, сповненому неймовірних пригод «Книжки цікаві погортаю – історію країни краще пізнаю». Ця подорож відбулася завдяки видавництву «Зелений Пес» та його редактору, письменниці Віті Левицькій.

24 лютого в бібліотеці ім. О.Копиленка відбулась літературна зустріч «На тиху розмову, на добре слово Шевченко нас кликав й запрошує знову » з шевченкознавцем Надією Наумовою та учнями 8-Б класу.

Виставка виробів народної майстрині Лідії Костенко зустріла учнів 7-А класу 1квітня, в перший день весни. Майстриня провела для зацікавлених дітей майстер – клас, виготовлення янголів – охоронців з льняних ниток (Бібліотека ім. О.Копиленка).

У березні 2017 року учні 10-А класу відвідали Національний заповідник «Софія Київська», де проходила виставка присвячена 100-річчю Української революції, де були представлені унікальні артифакти з історії національного руху за незалежність нашої держави.

З 13 по 24 березня проходила еко-акція «Збережи ліс» (збір макулатури).

30 березня відбулася цікава зустріч з Березюк Ольгою Вікторівною, представником видавництва «Алатон» , та учнями 5-Б класу.

До Великодніх свят Бібліотека ім. О.Копиленка провела з учнями школи(3-А,3-Б) майстер – класи «Барвиста писанка», «Писанок веселий візерунок», «Теплий віск застиг у візерунку» та була проведена година народознавства.

Українська поетеса Галина Литовченко провела цікаву зустріч з учнями 3-Б класу (квітень). Вона познайомила дітей з своїми новими віршами.

16 травня учні 2-А класу відвідали бібліотеку ім. І. Франка, де з ними провели цікаву гру-квест «Книга – твій друг».

/Files/images/квест.jpg

17 травня учні 2-Б класу зустрілися з дуже цікавою людиною, письменником, викладачем ліцею ім. І.Богуна Анатолієм Володимировичем Грищуком. (Бібліотека ім. І. Франка).

18 травня до міжнародного Дня Музеїв учні 6-А та 8-А класу відвідали музей Кирилівська церква, дізналися багато нового про історію рідного Подолу «Поділ свій рідний я вивчаю» та провели краєзнавчу годину «Через Поділ вдивляюсь я у Київ».

19 травня учні 4-Б класу побували на презентації книжки лірики та ігрової поезії Анатолія Качана «За нашим садом грає море». Твори письменника, лауреата премій ім. Миколи Трублаїні та ім. Лесі Українки, включено до читанок, підручників з української мови та книг для позакласного читання.

Систематично проводилась робота з книжковим фондом - списання підручників та морально застарілої літератури. Ведення необхідної документації (сумарна та інвентарна книги), формування та редагування алфавітного та систематичного каталогів, картотек і підручників та інше.

Основні показники роботи бібліотеки: загальна кількість читачів, кількість відвідувань та книговидача, знаходять своє відображення у щоденнику шкільної бібліотеки.

Престиж, привабливість, важливість і потрібність бібліотеки безпосередньо залежать від переліку та якості послуг і комфортних умов, які вона надає користувачам. Ефективне забезпечення інформаційних потреб користувачів залежить від чіткого планування роботи, заходів та послуг, які надаються впродовж навчального року. Свою діяльність шкільна бібліотека проводить згідно з планом роботи, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи школи і затверджується директором навчального закладу. Бібліотека – структурний підрозділ школи, основна мета якого – забезпечення навчально-виховного процесу інформацією.

/Files/images/послуги.jpg

Свою діяльність бібліотека спрямовує на популяризацію книг серед дітей, формування їхнього світогляду, задоволення читацьких інтересів, потреб, запитів. Книга – постійне джерело знань, надбаних людством протягом багатьох віків, головний засіб навчання. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певною сумою знань, засвоїти досвід попередніх поколінь, прилучає до культурних надбань та цінностей рідного народу, його звичаїв та традицій. Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 832